Kim jesteśmy? 

Pasjonatami drewna, miłośnikami ekologii i energoogszczędności w architekturze. A tak na poważnie to jesteśmy zgranym zespołem, znamy się od wielu lat i cały czas doskonalimy się w budowie domów szkieletowych i drewnianych. Przed powstaniem spółki cywilnej Project-Dom każdy z nas prowadził własną działalność, jednak bardzo często ściśle współpracowaliścmy przy różnych projektach. Postanowiliśmy więc połączyć siły i dośwaidczeni. Budując profesjonalną ekipę budowlaną. Taki nasz idealnie dobrany zespół, gdzie każdy będzie znał swoje miejsce i zawsze doskonale wiedział co ma zrobić. Z perspektywy czasu już wiemy, że ten system bardzo dobrze się sprawdza, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

 

Co robimy?

Budujemy z drewna, w każdym możliwym systemie zrębowy sumikowo – łątkowym i mieszanym. Na bazie tego czystego, ekologicznego materiału tworzymy domy, wiaty, tarasy, altany i wszystko czego tylko inwestor zechce. Budujemy od zera, co w naszym wypadku oznacza budowanie od poziomu gotowego betonowego fundamentu, po sam dach i wnętrze. Nadbudowujemy murowane budynki dodatkowymi lekkimi, drewnianymi kondygnacjami, dobudowujemy do istniejących budynków drewniane tarasy, balkony i wiaty. Budujemy tylko z najwyższej jakości drewna i komponentów, aby móc zapewnić najwyższą jakość gotowego produktu. Nie bawimy się w podwykonawstwo dla innych firm. Nie robimy poprawek po partaczach i nie pracujemy w systemie gospodarczym.  

 

Nasza misja w architekturze? 

Polski rynek budownictwa drewnianego dopiero raczkuje, czego skutkiem jest bardzo różna jakość architektury i samego wykonawstwa. Dlatego za cel obraliśmy sobie tworzenie architektury najwyższej jakości. Naszą misją jest popularyzacja  architektury naturalnej, ekologicznej i energooszczędnej. Chcemy zmienić podejście ludzi do pojmowania architektury drewnianej. Wszędzie wokół powstają dziesiątki i setki domów murowanych, które wcale nie są ani lepsze ani trwalsze od drewnianych. Jedyną przewagą technologii murowanych nad drewnianymi jest to, że da się je zbudować nawet absolutny amator. Co niestety bardzo dobrze widać na wielu budowach. Tymczasem domy drewniane są wielokrotnie szybsze w budowie, łatwiejsze dużo tańsze w wykańczaniu, a przede wszystkim dużo przyjemniejsze w dla domowników w użytkowaniu.